Berberlerde pazartesi mesaisi için hummalı çalışma.

Covid 19 nedeniyle uzun süredir kapalı olan berberler 11 Mayısta yapacakları iş başı için hazırlıklara başladılar.

08-05-2020


Seydişehir’de faaliyet gösteren Kuaförler genelgeye göre tadilat yapmaya başlarken dükkanlarını dezenfekte ettikten sonra koltuk aralarını naylonla bölmeye başladılar.

İçişleri Bakanlığı, 11 Mayıs’ta açılacak berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili yeni bir genelge yayımladı. Buna göre bu iş yerleri 09.00-21.00 saatleri arasında çalışacak ve müşterilere randevu sistemiyle hizmet verilecek.

" 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebilecek. Bu iş yerlerinde müşterilere randevu sistemiyle hizmet sunumu esas olacak. İş yerleri aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edemeyecek, muhakkak bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet verebilecek.

Randevularda kayma ya da hizmette gecikme olabileceği hususu göz önüne alınarak işyeri içinde en fazla bir müşterinin beklemesine müsaade edilecek. Belirlenen kriterler dışında iş yeri içine müşteri kabul edilmeyecek. Ancak hava şartlarına göre randevusuz gelen müşteriler iş yeri dışında ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmek, maske takmak şartıyla bekleyebilecek.


Etiketler : #Berberlerde   #pazartesi   #mesaisi   #için   #hummalı   #çalışma.