ÇİLEK ÜRETİCİSİ 424 KİŞİ FİDELERİNİ TESLİM ALDI

14-05-2020


Seydişehir Belediyesi  Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle ile 28 mahalleye toplamda 848 bin çilek  fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Kırsalda 17,  merkezde 11 mahalle olmak üzere 424 çilek üreticisi fidelerini teslim aldı.

Merkezde Alaylar 1, Alaylar 2, Hacıseyitali, Bahçelievler, Saadetler, Seyidharun , Sofuhane, Kızılcalar, Ulukapı, Yenicami  ve Değirmenci mahalleri ile kırsalda Akçalar, Bostandere, Gevrekli, Ortakaraören, Taraşçı, Boyalı, Gökhüyük,  Gökçehüyük, Kızılca, Muradiye, Taşağıl, Oğlakcı, Tol, Ketenli,Dikilitaş, Yaylacık, Mesudiye 'de toplam 848 Bin çilek fidesi üreticisine teslim edildi.

Planlanan faaliyetler doğrultusunda üreticilere  Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çilek fidesi dağıtımının  gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Kırsal bölgelerde üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak  amacıyla çalışmalar başlatıldı.Büyükşehir Belediyemizin  tarımsal üretimin desteklenmesi çalışmaları kapsamında hazırladığı  ‘Çilek Destekleme Projesi’ ile Seydişehir'de çilek üretiminde bizde varız.Toprağa alın teriyle hayat veren ve üretkenliğiyle ülkemize destek olan çiftçi kardeşlerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim" dedi.

Başkan Tutal; "kırsal ve merkez mahallelerimizde her geçen gün çilek üreticisi sayımız artarak devam ediyor. Seydişehir'de bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve çiftçilere gelir getirici yeni kaynaklar sağlanması amacıyla çalışmalarımız devam edecek. Üretimde bizde varız diyen çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız "şeklinde konuştu.

 


Etiketler : #ÇİLEK   #ÜRETİCİSİ   #424   #KİŞİ   #FİDELERİNİ   #TESLİM   #ALDI