KETENLİ DERNEĞİ’NDEN ÖRNEK YARDIMLAŞMA

Ketenli’nin 1994 yılından bu yana faaliyet gösteren Ketenli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım eli uzattı.

15-05-2020


Ketenli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dayanışma örneği sergileyerek; Konya , Seydişehir ve Ketenlide bulunan  Covid-19 sebebiyle işten çıkartılan , ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda ve bazı ailelere Kira yardımlarında bulundu.

Dünyayı kırıp geçiren salgının etkilerini azaltmak için kolları sıvayan derken tam 300 haneye gıda paketi dağıttı. Dernek Başkanı Mehmet Kaçaroğlu konya’da bulunan bir hayırsever iş adamının desteği ile her aileye verilmek üzere gıda paketlerine 2 kg da kıyma eklendiğini belirtti.

Tüm Dünyayı saran korona virüsün Türkiye'yi de etkilediğini ancak birlik ve beraberlik ile tüm bunların aşılacağını kaydeden Dernek Başkanı Kaçaroğlu; “Ketenli Derneği olarak bu duruma kayıtsız kalamazdık ve kalmadık. Her yıl Ramazan ayında düzenlemiş olduğumuz Gıda Yardımını bu sene biraz daha geniş kapsamlı yaptık. Ülke olarak bu virüsten kısa sürede en az can kaybı ve zararla atlatılması temennisinde bulunuyoruz. Konya, Seydişehir ve Ketenli ’de bulunan Hemşerilerimizin vermiş olduğu Zekâtlarla Gıda kolilerini hazırlayarak 300 ihtiyaç sahibi ve işinden ayrılan aileye dağıttık. Allah yapılan hayırları kabul etsin inşallah. Ülke olarak birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz.” dedi.


Etiketler : #KETENLİ   #DERNEĞİ’NDEN   #ÖRNEK   #YARDIMLAŞMA   
oA3LCMjP6M8BEOCjtLAC

  Çok Okunanlar

  Anket