ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ RESSAM KIRDAR’I SEVİNDİRDİ

İlçemiz sanatçılarından ressam Fatma Kırdar, Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi’nde gerçekleşen "Fen'de Sanat" programında eserlerini öğrencilerle buluşturdu.

14-02-2020


Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi’nde Ressam Kırdar’ın resimlerinden oluşan serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Halil Öksüzoğlu ve Edebiyat Öğretmeni Refika Karyağdı’nın çağrısı üzerine açılan sergide, öğrencilerin resimlere ilgisinin yoğun olduğu görüldü.

Sergiyle ilgili görüşlerini açıklayan duayen ressamlardan Kırdar, “Sanat itibar görmediği yerden göç eder denir. Ama gördüm ki Fen Lisesi’nde açtığımız sergiye büyük ilgi gösterilmesi beni ziyadesiyle memnun etti. Sağ olsunlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar ve Emniyet Müdürü Kasım Özdemir bizi yalnız bırakmadılar. Seydişehir'de maalesef son zamanda sanat, resim gözlerden uzak kalmıştı ama açılan bu sergiye öğrencilerin sanatla tanışması ve ilgilenmesi gelecek için bizlere umut verdi. Bu serginin açılmasında emekleri geçen Başta Okul Müdürü Halil Öksüzoğlu’na, öğretmenlerine ve öğrencilerine kalben teşekkürlerimi sunarım” dedi.


Etiketler : #ÖĞRENCİLERİN   #İLGİSİ   #RESSAM   #KIRDAR’I   #SEVİNDİRDİ