Şehit Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Memleketine Uğurlandı

Bir süre önce ilçemizde görev yapan Bölük Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Kars’ın Kağızman ilçesinde şehit düşmüştü. Çiftçi baba ocağı Isparta’da son yolculuğuna uğurlandı.

19-05-2020


 Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlere yönelik düzenlenen ve gönüllü olarak katıldığı operasyonda şehit düşen Bölük Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin naaşı, askeri tören sonrası baba ocağı Isparta'ya uğurlandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşının katafalka konulduğu törende yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Yusuf Eviş dua okudu. Çiftçinin birliğinde olan ve komutanlarına veda eden bazı askerler gözyaşlarına hâkim olamadı.

Secaat Çiftçi ile evi olan ve 2 yaşında Mete isimli bir çocuğu bulunan şehit yüzbaşı Çiftçi, Kara Harp Okulunda eğitimini tamamlamasının ardından ilçemizde, Hakkari, Diyarbakır, Balıkesir ve Sivas'ta görev yapmıştı.

KAHRAMANCA ÇATIŞTI

Kağızman ilçesindeki Çemçe bölgesinde, 29-30 Nisan 2020'de düzenlenen hava destekli operasyonda 7 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütü PKK'nın sözde Çemçe grubu tamamen yok edilmişti.

Örgütün Çemçe bölgesini takviye etme maksadıyla bölgeye yeni gönderdiği 3 teröristin bu alana sızma girişiminde bulunduğu bilgisi üzerine düzenlenen ve yüzbaşı Çiftçi ile timinin gönüllü olarak katıldığı operasyonda, teröristlerle güvenlik güçleri arasında 10 metrelik mesafeden çatışma çıkmıştı.

Çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirilirken Yüzbaşı Ferhat Çiftçi şehit olmuş, 2 asker de hafif yaralanmıştı.


Etiketler : #Şehit   #Yüzbaşı   #Ferhat   #Çiftçi   #Memleketine   #Uğurlandı   
oA3LCMjP6M8BEOCjtLAC

  Çok Okunanlar

  Anket