Seydişehir İHH’dan İhtiyaç sahiplerine yardım

İnsan ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, "Şimdi Dayanışma Vakti" sloganıyla ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaya devam ediyor.

08-05-2020


Konya İHH, Seydişehir Temsilciliği öncülüğünde korona virüs salgınıyla mücadele ve Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahipleri için koşturmaya devam ediyor. Seydişehir İHH Temsilciliği, "Şimdi Dayanışma Vakti" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında ilçe genelinde 135 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtımı yaptı.

Yardımlarına hız kesmeden devam eden derneğin kadın kolları teşkilatı önümüzdeki bayram için ihtiyaç sahibi yetimlere bayramlık kıyafet yardımı yapacak. İyilik hareketine destek olmak için başta Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlara zekâtlarını, fitrelerini, sadakalarını ve kumanyalarını vermek isteyenler Konya İHH'nın iyilik hareketine katılarak, ramazan boyunca gerçekleştirilen kampanyalara destek olabilecek.

Kampanyaya destek vermek isteyenler, "FITRE" yazıp 4072'ye SMS göndererek 27 TL, "IFTAR", "KUMANYA" yada "BAYRAMLIK" kelimelerinden birini yazıp 3072'ye SMS göndererek 5 TL, Konya İHH'nın banka hesaplarından, internet sitesinden online olarak veya Konya İHH merkezine başvurarak yardımda bulunabilecek.

Seydişehir İHH temsilciliği Kızılcalar Mahallesi 153355 sokak numara 9 (Samanpazarı Camii arkası) da çalışmalarını yürütmektedir.


Etiketler : #Seydişehir   #İHH’dan   #İhtiyaç   #sahiplerine   #yardım