ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN EĞİTİM FAALİYETİ

Ülkü Ocakları Seydişehir Temsilciliği 15 tatil nedeniyle öğrencilerin vakitlerini iyi değerlendirmesi için kitap okuma ve satranç oynama gibi etkinlikler gerçekleştiriyor.

28-01-2020


Seydişehir Ülkü Ocakları tarafından öğrencilerin kitap okuma ve satranç oynama alışkanlığının artmasına destek olmak amacıyla "Meydan Okuyan Değil, Kitap Okuyan ve Satranç Oynayan Gençlik" adıyla 15 tatil boyunca faaliyet programı oluşturuldu.

Okumanın önemine değinen Seydişehir Ülkü Ocakları Başkanı Orhan BALCI, şöyle konuştu: "Okuyan insan bilgiye daha hızlı sahip olur, güvenilir kaynaklara ulaşır ve bilgileri sorgular. Okumayan insan ise ona ne denilirse körü körüne, taassupla, bağnazlıkla kabul eder. İnsanoğlu doğumla başlayıp ölümle son bulacak hayat yolunda sürekli bir değişim, sürekli bir gelişme ve yenileşme içerisindedir. Bizler gençlerimizin ve çocuklarımızın zekalarını ve fikirlerini dikkate almışızdır ve alacağız bu kapsamda ‘satranç’ ve diğer strateji oyunlarımızı ocağımızda tüm genç kardeşlerimizle buluşturacağız. Son olaraktan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş'in dediği gibi, okumayan, araştırmayan, sorgulamayan kişiler bu cephenin arkasında su bile taşıyamayacak. Biz Seydişehir Ülkü Ocakları, düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk gençliği hayal ediyoruz. İdeallerimiz için projeler geliştirmeye ve gençlerimizin eğitimlerine destek olmaya devam edeceğiz. Tüm Seydişehirli gençlerimizi ocağımıza davet ediyor bu tatillerini boş geçirmemelerini temenni ediyorum” dedi.


Etiketler : #ÜLKÜ   #OCAKLARI’NDAN   #EĞİTİM   #FAALİYETİ   

  Çok Okunanlar

  Anket