VALİ PROF. DR. GÜNEY 11. KEZ SEÇİLDİ

Hemşehrimiz Vali.Prof.Dr.Bahaeddin Güney; Avrasya Dostluk,Kültür,Sanat ve Turizm Kurumu Genel Başkanlığı’na yeniden seçildi.

29-01-2020


Ankara’da yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında Hemşehrimiz Vali Dr. Bahaeddin Güney yabancı ve yerli delegelerin oybirliği ile Genel Başkanlığa tekrar 11. kez getirildi.

Genel Kurul’da bir konuşma yapan Avrasya Kurumu’nun Avrupa Fahri Kültür ve Sanat Büyükelçisi Ord. Prof. Dr. John Devreker, hemşehrimiz Vali Prof. Dr. Bahaeddin Güney’i yeniden başkanlığa seçilmesi dolayısıyla tebrik ederek şöyle konuştu:

“Sayın Vali Prof. Dr. Bahaeddin Güney Türk Dünyasına olduğu kadar, dünya barış ve kültürüne büyük hizmetler vermiş ve katkıda bulunmuş bir Türk idarecisi, kültür ve bilim adamıdır. Düzenlendiği ve katıldığı uluslararası kongre,sempozyum,panel ve diğer toplantılarda Türk Ulusu’nu temsil ederek,dünya uluslarının sevgi,barış ve hoşgörü evrensel ilkeleri etrafında birleşmelerini savunmuştur.   Avrupa Konseyi Üstün Hizmet Madalyası na da sahip olan Vali Prof. Dr. Güney’in verdiği hizmetlerden büyük gurur duyuyorum.” dedi.


Etiketler : #VALİ   #PROF.   #DR.   #GÜNEY   #11.   #KEZ   #SEÇİLDİ