banner10

İLÇEMİZDE YEŞİL ALAN DÜŞMANLARI VAR

Ali Saylam'ın Yazısı... 

05 Temmuz 2019 12:21
İLÇEMİZDE YEŞİL ALAN DÜŞMANLARI VAR

Atatürk Caddesi Konya’ya örnek bir cadde olacak demiştik…

Avrupa’yı görenler, ilk başta meydanlarından, geniş parklarından ve yeşil alanlarından dem vurarak sözlerine başlarlar.

Biz de buradan yola çıkarak Seydişehir’in de Atatürk Caddesi var demeye başlamıştık.

Eski İlçe Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi binaları başka bir yere taşınmış, eski yerleri de yeşil alana çevrilmişti.

Özellikle İlçe Tarım Müdürlüğü taşınırken “biz merkezden gitmeyiz” diye diretmiş olsalar bile taşındıktan sonra onlarda yeni yerlerinden son derece memnun kalmışlardı.

Niye memnun olmasınlar?

Büyük bir bahçesi olan, otopark sorunu yaşamadıkları, son derece modern bir binada hizmet vermeye başladılar.

Sonuç olarak; bu girişimden hem vatandaş hem binalarını taşıyanlar memnun kaldı.

Selçuklu Parkı’nın da Atatürk Caddesi’ne bir prestij katacağını söylemiştik…

Zira bütün bu alan; yani Toplum Sağlık Merkezi ve 1 No’lu Sağlık Ocağı’nın olduğu alan ve Eski İlçe Jandarma Karakolu da boydan boya yeşil alan olacak, Selçuklu Parkı da buna katkı sağlayacak.

Daha bitmedi…

Kaymakamlık binası alanında da bir güzelleştirmeye gidilip, binanın eski Meteoroloji binası alanına taşınması için girişimler başlatılmıştı.

Muallimhane Camii etrafında ki çirkin görüntülerin giderilmesi için de halkımız tarafından belediyeden ve basından istekler vardı.

Daha önceki belediye tarafından da yaşam merkezi düşünülerek düzenlemesi yapılan Atatürk Caddesi; Millet Bahçesi’yle, Yeşil Vadi’siyle (Belediye Bahçesi’yle), Selçuklu Parkı’yla ve geniş Hükümet Meydanı görüntüsüyle Seydişehir’in en güzel simgelerinden biri olması yanı sıra, halkımızın da güzel hoşça vakit geçirebileceği dört dörtlük bir yaşam alanı olacaktı.

Gel gör ki o kafa yine ortaya çıktı…

Selçuklu Parkı alanında ki Sağlık Ocağı’nın ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin yıkılması kararından sonra “İlle de biz bu binaların tekrar aynı yere yapılmasını istiyoruz” demeye başladılar.

Şu anda atıl durumdaki eski Devlet Hastanesi’ne taşınıp orada hizmet vermesi ve bu alana yeni binanın yapılmasının büyük hata olacağı düşüncesine de anlamsız, mantıksız bir karşı duruşla; 6 bine yakın hasta, şehir merkezinden “bu ocağı biz taşıttırmayız” diyerek ayak diretiyorlar.

Oysa 100 metre ileride kirada olan 4 No’lu Sağlık Merkezi var…

Kaldı ki devlet, kiraya çıkan sağlık merkezlerinin kirasını ödüyor.

Belediye Başkanı, Belediye Meclisi, İlçe Başkanları ve Seydişehir halkının büyük bir kısmının yeşil alan olması gereken yere tekrar bina yapılmasına karşıyken (daha önce de gündeme getirdiğim bu konuyla ilgili binlerce olumlu tepki almıştım) üç işgüzar muhtarın “mahalle halkı istemiyor” diyerek yersiz dayatmalarıyla korkarım ki bir kez daha şehrimiz için en büyük yanlışlardan birine şahit olacağız.

Bu yanlışa Ali Saylam olarak meydan okuyorum ve buraya tekrar bina yapılsın diyenleri yeşil düşmanı ilan ediyorum!

Gücümü de Seydişehir halkından alıyorum.

Duyduk duymadık demeyin…

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.