banner79

İYİ PARTİ DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ZULMÜ KINADI

İyi Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan zulmü kınamak için bir basın toplantısı düzenledi. 

10 Aralık 2019 22:54
İYİ PARTİ DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ZULMÜ KINADI

Toplantıda İlçe Başkanı Yılmaz Dönderici, şu satırlara yer verdi:

“Al Bayraktan Gök Bayrağa Selam Olsun”

“Türk-İslam dünyası son yıllarda gittikçe şiddetlenen Çin zulmü ile kan ağlamaktadır. 1933 yılında bağımsızlığını ilan eden doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri komünist Mao yönetimimdeki emperyalist kızıl Çin tarafından 1949 yılında istila edilerek o günden beri sistematik olarak devam eden bir soykırım ve asimilasyona tabii tutulmuştur.

Doğu Türkistan şu anda özerk bir bölge olmasına rağmen Sincan özerk bölgesindeki zengin doğalgaz ve petrol yatakları sebebiyle Çin tarafından sömürülmek istenmekte ve bu sebeple bölgenin nüfus yapısını değiştirmek maksadı ile asimilasyon ve soykırım zulmü uygulanmaktadır. 1949 yılında sadece %4 ü Çinli olan Sincan özerk bölgesinde insanlık onuruna ve ahlaka aykırı uygulamalar neticesinde baskı ve zulümler artırılarak şu anda Çin nüfusu %40 oranına çıkarılmıştır. Bu esnada kültürel asimilasyon çerçevesinde; camiler yıkılmış, ibadetler yasaklanmış, Türkçe isimleri kullanmak suç sayılmış ve idamlar yaygınlaştırılmıştır. O kadar ki her Türk evine bir Çinli erkek yerleştirilerek inançlara, insanlık onuruna, ahlakına suikast düzenlenmiştir.

Kısaca şu anda tüm dünyanın gözü önünde doğu Türkistan’da, tıpkı bir zamanlar Bosna- Hersek te olduğu gibi, Azerbaycan’ın dağlık Karabağ bölgesinde olduğu gibi hatta çok daha ağır bir şekilde Müslüman Türklere bir zulüm ve soykırım uygulanmaktadır.

Çin’de bu gelişmeler olurken Türk dünyasının en güçlü devleti, ağabeyi olan Türkiye Cumhuriyeti’nde iktidar sahipleri gözünü, gönlünü ve kulağını Türk dünyasına kapamış sığ balıkçı kavgaları misali günlük iç siyaset çekişmeleri ile günlerini geçirmektedir.

Oysa ki; başta Japonya ve Avrupa ülkeleri olmak üzere 23 ülke çini protesto etmesine rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden makamlardan dış işleri bakanlığından herhangi bir kınama protesto nota v.s verilmediği gibi İyi Parti’nin Müslüman Uygur Türklerine uygulanan Çin zulmünü araştırma önergesi mecliste Akp ve Mhp oyları ile reddedilmiştir. Arap dünyasında yaprak kımıldasa teyakkuza geçen, 541 bin nüfuslu bir Afrika ülkesi olan Cibuti ye 744.000 TL ye lüks uçak kiralayarak cami açılışına giden diyanet işleri başkanlığının, ne yerli nede milli olan İngiliz beslemesi Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin dahi terör örgütü olarak kabul ettiği İhvan örgütünün siyasi sembolünü alıp parti sembolü haline getiren iktidarın, iktidara koşulsuz destek veren adı milliyetçi olan milliyetçi hareket partisinin Türk dünyasının feryadı karşısında üç maymunu oynayarak görmedim-duymadım-bilmiyorum şeklinde bir tutum takınması, kalbinde ve gönlünde İslam’ın imanını, Türk milliyetçiliği ülküsünü, damarlarında zerre miktar Türk kanı taşıyan her kesin vicdanlarını sızlatmaktadır.

Unutulmamalıdır ki devletimizin terör örgütlerine karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekâtına sadece Türk dünyasından destek gelmiştir. Adlarına İslam cumhuriyeti denilen Arap ve Afrika ülkelerinden destek gelmediği gibi köstek olmak adına kınama yayınlamışlardır. Bu gerçeklik ve yaşanmışlıklardan yola çıkarak, Türkün Türk’ten başka dostu yoktur’’ sözünü düstur edinerek, Türkiye Cumhuriyeti devletini tüm siyasi partileriyle, tüm kurum ve kuruluşlarıyla, tüm sivil tolum kuruşlarını özelde Doğu Türkistan genelde Tüm Türk Dünyasına sahip çıkmaya yaptığı insanlık dışı muameleler ve soykırım nedeniyle emperyalist kızıl Çin i kınamaya ve tüm halkımızı Çin mallarını boykot etmeye davet ediyoruz.

Türk Türkü korumazsa, Allah Türkü korumaz.

Bugün kızıl elmamız GÖK BAYRAKTIR.”

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.