banner10

banner75

DEVLET HASTANESİ İHTİYAÇ DUYULURSA PANDEMİ HASTANESİ OLACAK

Coronavirüs’e (Covid-19) karşı tüm önlemlerin alındığı Seydişehir Devlet Hastanesi, ihtiyaç duyulursa Pandemi Hastanesi olması için de hazırlıklar başladı. 

23 Mart 2020 13:19
DEVLET HASTANESİ İHTİYAÇ DUYULURSA PANDEMİ HASTANESİ OLACAK

Yetkililer ayrıca ilerleyen günlerde de sağlık bakanlığımızın güncel kararları ve

talimatları doğrultusunda gerekli olan ilave tedbirler alınmaya devam edileceğini bildirdi.

Şu anda devlet hastanesine Coronavirüs şüphesiyle başvuranların numuneleri alınarak Konya’ya gönderildiği, numune gelinceye kadar da hastanede hastaların izolasyon odasında bekletildiği edinilen bilgiler arasında.


Ayrıca Pandemi Hastanesi olmaya ihtiyaç duyulması halinde hazır hale getirilmeye çalışıldığı, hastanenin bir katının Corona hastaları için ayrılması ve bazı odaların tecrit odasına dönüştürülmesi şeklinde hazırlıkların yapıldığı, , bütün personelin enfeksiyon kontrol komitesi tarafından salgın hakkında ve korunması yönünde genel olarak bilgilendirildiği ve gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.

Yetkililer Devlet Hastanesi’nde alınan önlemler konusunda şu açıklamalarda bulundu;

“Hastanemizde yeni tip koronavirüs (kovid-19) ile mücadele kapsamında bir takım önlemler ve tedbirler alınmıştır. Bu bağlamda hastanemizde;

- İdaremiz tarafından, doktorlar, diş hekimleri, sağlık personelleri, genel idare hizmetleri personellerinin yanısıra, temizlik, güvenlik, veri hazırlama birimlerinin personelleri ile ayrı ayrı toplantılar düzenlenmiş, bütün personelimiz enfeksiyon kontrol komitemiz tarafından salgın hakkında genel olarak bilgilendirilmiş, özelde de her birimin görev alanına düşen tedbirler ve sorumluluklar konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
Hastanemizin tamamı, enfeksiyon kontrol komitemizin önerileri ile yüksek riskli alan olarak tanımlanmış, ve hastanemizde temizlik, sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemleri bu kurala uygun olarak yapılmaya başlanmıştır.
-Hastanemizde, tamamı nitelikli 13 odalı 26 yataklı bir servis katı, tümüyle izolasyon alanı olarak ayrılmış olup, olası vaka tanımına uyan hastalar bu izole odalara alınacaktır. Bu katta başka hastaların tedavisi yapılmayacak olup sadece olası kovid-19 hastalarının gözlem ve tedavisi planlanacaktır. Bu serviste hizmet verecek olan sağlık personeli için yeterli miktarda kişisel koruyucu ekipman temin edilmiştir.
-Hastanemizin ana bina ve yeni ek bina poliklinikler girişleri ile, acil servis girişlerinde triyaj noktaları oluşturulmuştur. Bu noktalarda, hastanemize başvuru yapan bütün hastalar ilgili birime gitmeden olası vaka tanımına göre kontrol edilmekte, olası vaka tanımına uyan hastalar, cerrahi maske takılarak personelimiz eşliğinde izolasyon servisine götürülüp sonraki takipleri orada devam edilecektir.
-Stoklarımızda bulunan, kişisel koruyucu ekipman, temizlik ve dezenfeksiyon malzemeleri günlük olarak takip edilmekte ve stok miktarları yeterli düzeyde tutulmaktadır.
- İlerleyen günlerde de sağlık bakanlığımızın güncel kararları ve talimatları doğrultusunda gerekli olan ilave tedbirler alınmaya devam edilecektir.”

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.