banner79

SAĞLIK-SEN’DEN İSTİFALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Geçtiğimiz günlerde Seydişehir Devlet Hastanesi Acil servis personellerinin sendika istifası haberinin ardından Seydişehir Sağlık Sen açıklama yaptı. 

10 Nisan 2020 19:30
SAĞLIK-SEN’DEN İSTİFALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Osman Gök’ün basın bildirisi aşağıdadır.

08.04.2020 Tarihinde Acil Servis Sağlık Çalışanlarının Bağlı bulundukları sendikadan istifa ettikleri, gerekçe     olarak sendikalarına değil Acil Servisteki çalışma şartlarının adil olmadığı belirtip idareciler tepki olarak Sendikalarından istifa ettiklerini Seydişehir’imizin değerli basınına bildirmişlerdir. Seydişehir acil servisinde salgından önce çalışan, 5 arkadaşımıza rahatsızlıklarından dolayı idari izin verilmiş, idari izne çıkan arkadaşlarımızın yerine 7 kişi görevlendirilerek salgından evvelki kişi sayısına iki personel daha ilave edilmiştir.

Hastanemiz acil Servisinde,

Ocak ayı hasta muayene ortalaması 362

Şubat ayı hasta muayene ortalaması 337

Mart ayı hasta muayene ortalaması253

Nisan ayı Hasta muayene ortalaması 128 olarak resmi kayıtlarda mevcuttur.

21. iş günü çalışan arkadaşlarıma idare tarafından 2 gün idari izin verilerek çalışma gün sayısı 19 güne indirilmiştir.

Seydişehir Sağlık Sen olarak Bu salgının duyulduğu  01.Oçak 2020 tarihiden bu tarafa  Seydişehir de üye istifa çalışması yapmıyoruz, Anadolu’da güzel bir söz vardır, mahalle yanarken saç tarama derdine düşülmez diye , Şu an sadece ben ve arkadaşlarım bu salgın belasından ülkemizin kurtulması amacı ile ne kadarına gücümüz yetiyorsa Sendikamıza üye olsun olmasın tüm sağlıkçılarla onların sorunlarıyla, Sağlık Bakanlığının bünyesinde üvey evlat muamelesi gören İşçi Statüsünde olan Temizlik Güvenlik Veri Elamanlarının sıkıntılarıyla   gücümüz yettiği kadar ilgilenmeye çalışıyoruz,

Bu aşamada İdareciler hakkında dışarıya yanlış bilgi sızdırma, Koruyucu ekipman verilmiyor diye yanlış bilgi verme idareciler hakkında devletin bakanı bürokratı hakkında, sosyal medyada hakarete varan paylaşımlar yapma, basını yanlış bilgilendirme 657 devlet memurları ile ilgili kanunlarda karşılığı bellidir.

Acil servisteki 3,4 kendini bilmezin baskılarıyla istifa eden arkadaşlarımız bu tür idari aleyhine paylaşımların şahsi husumetlerinden kaynaklı olduğunu düşünerek bazıları istifalarını dilekçe vererek geri çekmişlerdir.

Bu asılsız bilgi ve sosyal medyada yapılan asılsız paylaşımların muhatabı İl Sağlık müdürlüğü, Seydişehir İlçe Sağlık müdürü ve Hastane idarecileridir. Haklarında yapılan bu asılsız iftiraları basına bilgi verenleri sosyal medyada Devletin bürokratına Bakanına Hakaret edenler hakkında suç duyurusunda bulunmak soruşturma açtırmak kendilerinin tasarrufundadır.

Ülkemizin bu zor günlerde Görevlerinin başında Çalışan Sağlıkçı, Asker, polis ve diğer personellerimizi ve tüm kamu ve özelde görevleri başında olanları, onlara dualarıyla destek olan milletimizi ve devletimizi seviyoruz. Seydişehir Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                       Sağlık- Sen İlçe Temsilcisi

                                                                                                                                                     Osman GÖK

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.