banner10

banner75

SEYDİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN BİLDİRİSİ

Seydişehir Belediye Başkanlığından Basın Açıklaması. 

26 Şubat 2021 11:40
SEYDİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN BİLDİRİSİ

1871 yılında Belediye olan Seydişehir Belediyesi, 150 yıllık belediye tarihi boyunca birçok belediye başkanının yönetiminde Seydişehir’e hizmet etmiş, Seydişehir’in en köklü kamu kurumları arasında yerini almıştır.

 

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla tüm kamu kurumlarıyla koordineli ve istişareli bir şekilde çalışmalar yürütmeye devam eden Seydişehir Belediyesi, Seydişehir’in alt yapıdan üst yapıya kadar birçok sorunlarını çözüme kavuşturmuştur.

 

Seydişehir’in yerel kalkınmasına, tanıtımına, ilçe sınırları içerisindeki vatandaşlarına daha konforlu ve daha modern bir yaşam alanı sunma gayreti içerisinde olmuştur. Hatta Seydişehir Belediyesi zamanla kendi hizmet sınırlarını aşmış, ilçe sınırları dışında yaşayan hemşehrilerine de, ilçeye günübirlik gelen ziyaretçilerine de daha iyi hizmet sunma gayreti içerisinde olmuştur. Bugüne kadar Seydişehir için hizmet etmiş, taş üstüne taş koymuş tüm Belediye Başkanlarına ve Belediye Personellerine teşekkür ediyoruz.

 

            Seydişehir Belediyesi, tarımdan hayvancılığa, sosyal belediyecilikten kültürel belediyeciliğe, bölgesel ve ulusal tanıtımından geçmişten günümüze miras kalan değerlerini korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalarıyla birçok belediyeye örnek olmuş, örnek olmaya devam etmektedir.

 

Tüm bu çalışmalar yürütülürken “şeffaflık ve katılımcı belediyecilik” ilkesiyle de hareket eden Seydişehir Belediyesi, ilçe sakinlerinin isteklerini, taleplerini, düşüncelerini, önerilerini ve fikirlerini de önemsemiş, hizmetlerine yön vermiştir. Bu süreçte de Seydişehir’in ekonomiden istihdama, yerel kalkınmadan mimari gelişimine katkı sağlayacak önerileri de iç yönetim organizasyonuyla istişare ederek ilçe sakinlerine bu hizmetleri sunmuştur. Bu hizmetleri bundan sonra sunmaya da devam edecektir.

 

            Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde cumhuriyet tarihindeki ilklerden olan “milli uzay programı, savunma sanayisindeki yerlileşme hareketi, tarım ve sanayi alanındaki reformlar” gibi birçok alanda çalışmalar gerçekleştirmeye devam ederken, Seydişehir Belediyesi olarak bu gelişmelere ayak uydurmaya, ilçe sakinlerine daha iyi hizmet sunmanın gayreti içerisinde olmaya devam etmektedir.

 

Katılımcı belediyecilik anlayışıyla ilçe sakinlerinin şehir yönetimine katılmasını, ortak akıl ile şehrin yönetilmesini şiar edinen Seydişehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ekonomiden istihdama, yerel kalkınmadan alt yapı ve üst yapı çalışmalarına kadar tüm sakinlerinin önerilerine, istek ve taleplerine önem vermeye devam edecektir.

 

Ancak şehir gelişimine katkı sağlamayacak, ilçe sakinlerinin yaşam şartlarını iyileştirmeyecek her türlü basit siyaset anlayışıyla ve provakatif bir dille yapılan hizmet talepleri de ilçe sakinlerimiz tarafından karşılık bulmayacaktır. Demokrasinin vazgeçilmezi iyi bir siyasettir. Kaldı ki Seydişehir Belediyesine verilmiş olan dilekçede imzası bulunan kişilerden bazılarının daha öncesinde belediyede çalıştığı bilinmekte olup bu gibi durumları da kendileri de bilmektedirler. Çünkü ilgili dilekçede bahsi geçen belediye girişindeki tabelada “T.C.” ibaresinin yer almaması konusu daha önceki dönemlerde de mevcuttur. 2014 yılından beridir de belediyemizin tabelasında hiçbir değişiklik yapılmamıştır. Türkiye'nin ortak değerlerini ve ilkelerini siyasi rant elde etmek için tartışma konusu yapmak kimseye fayda sağlamayacak, halkımız tarafından da karşılık bulmayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek olan bu dilekçelerin ve sosyal medya paylaşımlarının meşrutiyeti yoktur. Halkımızı bu konuda da sağduyuya davet ediyoruz. Nefesimizi bu tür kısır tartışmalarla tüketmek yerine ilçemizi ve ülkemizi daha modern bir hale getirmek amacıyla hazırlanacak olan projeler için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

Birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı olan sloganımız bu tür kısır tartışmalara verilecek en güzel cevaptır.

 

'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet'

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kutluay YÜCE 2021-02-27 11:45:04

Bizleri güçlü kılan köklü geçmişimiz ve derinlere uzanan Seydişehir Tarihimiz. Yöneticilerimizin iyi niyetlerinin herkese sirayet etmesi temennisiyle.

Avatar
Osman Aynacı 2021-02-27 00:59:01

Tek millet, tek devlette tamam o milleti adı ne, niye TÜRK MİLLETİ demiyorsunuz.