banner27

banner75

MHP İlçe Başkanı EYYUP Gül' ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Seydişehir MHP İlçe Başkanı EYYUP Gül'ün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

07 Mart 2021 12:21
MHP İlçe Başkanı EYYUP Gül' ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 

 

Gül mesajında şunlara yer verdi: “Milletlerin gelişmişliğinin toplumda kadına verilen değerle ölçülebileceği tartışılmayacak bir gerçektir. Bu olgunun yeterince anlaşılamadığı dönemlerde toplumlar gelişememiş ve ilerleyememişlerdir. Kadın, aile ve toplum arasında bir köprü görevini görür. Kadının sosyal sistemin ilerleyişine katkısı büyüktür. Bu nedenle sadece çocuğun topluma hazırlanmasında değil, ailede sağlıklı bir iletişim ortamının kurulmasında da etkilidir. Türk tarihinde kadın erkeğin gerisinde değil yanında yer almıştır. Dünya tarihinde Türk Devletleri kök salarken kadının da önemli yeri vardır. Türk Kadınının Kurtuluş Savaşındaki katkıları da inkar edilemez. Türk kadını; erkeği cephede savaşırken cephe arkasında büyük vazifeler ifa etmiştir. Kağnısındaki mermiyi kendi canından üstün tutan bir ruh asaletine sahip Şerife Bacı bunun en güzel örneğidir. Her yiğit Türk evladının, her askerin ve her şehidin bir kadının canından olduğu unutulmamalıdır. Kadınların hak ettiği yere gelebilmeleri için atılan adımlar yeterli değildir. Kadına seçme ve seçilme hakkını veren ilk ülkelerden olmamıza rağmen hala istenilen noktaya gelinemediği de bir gerçektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak; toplum hayatında sorumluluk üstlenmeye ve siyaset yapmaya davet ettiğimiz kadınlarımızı kendi güçlerinin ve potansiyellerinin farkına varacakları bir konuma getirmeye gayret ediyoruz. Çünkü biz; milletimizi geçmişten alıp geleceğe taşırken, insanı siyasetin merkezinde tutan, onu mutlu ve müreffeh kılacak, tüm değerleriyle onu yaşatacak ve yüceltecek mukaddes bir inancın sahipleriyiz. Biz Tarihte olduğu gibi kadınıyla, erkeğiyle herkesin birbirine saygı gösterdiği toplumsal bir anlayışla kadınlarımızın sosyal ve siyasi hayattaki yerlerini güçlendirmek ve millet olarak bütün potansiyellerimizi harekete geçirmek mecburiyetinde olduğumuzun da farkındayız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.