banner89

banner105

ORHAN POLAT YENİDEN BAŞKAN  

Millet Partisi Seydişehir Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Orhan Polat yeniden Başkan seçildi. 

13 Ekim 2021 11:58
ORHAN POLAT YENİDEN BAŞKAN  

Yeni seçilen  yönetim kurulu : Orhan POLAT- Hüseyin ABDULLAHOĞLU- Mehmet ŞAHİN- Hüseyin UYAR- Harun ULUDAĞ- Salih BADEMCİ- Ali YAKAR- Eyüp UÇAR- Muzaffer DAYIBAŞI’ndan oluştu.

Yeniden göreve gelen İlçe Başkanı Polat yaptığı konuşmada:

Bugün tarihi bir gündür. Ne mutlu bizlere ki ata partimizin bunca engele bunca çileye rağmen ocağı tütmekte ve onun apaydınlık ufku yepyeni bir umudun kıyısında her daim yükselmektedir. Kıvançlıyız, çünkü sancağımız dimdik ayakta bayrağımız ise en kavi rüzgârlarla en görkemli bir şekilde dalgalanmaktadır.

Evet, kıymetli dava arkadaşlarım, şu bir hakikattir ki dün Erzurum ve Sivas kongrelerinin bu ülkenin bekası için önemi ne kadar büyükse bugün bu bizim mütevazı kongremizin de önemi farklı tarihi şartlar içinde olsa da aynı muhteva doğrultusunda oldukça büyüktür.

Milli Mücadele ruhundan milim sapmaksızın yoluna devam eden partimiz her türlü örtülü işgallerin devam ettiği günümüzde ısrarla Milli Mücadele ruhunu siyasete hakim kılmak için adeta çırpınmaktadır. Bugün bu ruhtan mahrum olarak günübirlik politika belirleyen siyasi erkin iki ezeli düşman olan emperyalizm ve kapitalizme karşı koyabilecek etkin bir gücü kalmamıştır. Rüzgar ekenin fırtına biçtiği gibi neo liberal çözümlere umut bağlayanın küresel kaoslara doğru sürüklenmesi de kaçınılmazdır. Kaostan bunalan toplumumuz bir çıkış yolu aramakta ve henüz partimizin özgün, ileri ve güçlü programı ile tanışamamaktadır. Vazifemiz kendimizi daha fazla anlatmak, fikriyatımızı en geniş kitlelere duyurmaya çalışmak olmalıdır.

Kıymetli dava arkadaşlarım, şunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki: Türk siyasi hayatının acilen Millet Partisi'nin bayraklaştırdığı değerlerle buluşmaya ihtiyacı vardır. Kurtuluş milli uyanıştadır. Bu tarihi uyanış için evvela kavramların sahici ağırlığının ortaya çıkarılması lazımdır. Özellikle son zamanlarda içi boşaltılmış kavramlarla adeta felaketimiz hazırlanmaktadır. Programının tek bir yerinde bile Türk Milleti diyemeyen bir iktidarın milli davaları omuzlayıp ileri medeniyet hamlesini başlatabilmesi mümkün değildir. Bunu ancak milli ve nitelikli bir kadro hareketi başarabilir.

Milletin var oluş problemi ile ilgili yarım asırdır kafa yoran kadrolarımızın biricik çabası bu toplumun milli ve manevi kimliğinden kayıplar vere vere etnografı bir kalıntı haline gelmemesi içindir. Eğer biz yeni bir medeniyet sentezini başaramazsak ne ekonomik sorunların üstesinden gelebilir ne de siyasal buhranları bertaraf edebiliriz. Çözüm milli irade, çare Muhteşem Türkiye'dir.

Milli irade derken tercihlerin ipotek altına alınan bir süreçten değil, şuurlu bir milletin siyasal yaşama özgürce katılma gayretinden söz etmekteyiz.

Toplum olarak aslında ihtiyacımız olan en temel şey itiraz kültürünün biraz daha yükseltilmesi ve sosyal hakların siyasi iktidardan en güçlü bir şekilde talep edilmesidir.

Feleğin cilvesine, hayatın sillesine, dertlerin cümlesine itiraz eden bir toplum var oldukça egemenlerin tasallutu daha fazla yaşayamayacaktır. İtirazım var diyebilen herkes kendisinden kıyı bucak kaçırılan gerçeklerle er geç yüzleşecek ve beklenen o büyük değişimin esaslı bir öznesi haline gelecektir. İşte bu toplumda gözle görülür bir şekilde değişim iradesinin artması bizim de iktidar olma azmimizi artırmaktadır.

Eğer inanmış ve adanmışsa az bir topluluk kendinden daha çok bir topluluğa muhakkak galebe çalacaktır.

İnanmışlara ve adanmışlara sonsuz selam olsun. Mutlu yarınlar yakındır. Zafer hakkın ve hakka inananlarındır

Kongrenin ilçemize, partimize hayırlar getirmesini dilerim

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.