Bilirsiniz yazılarımı çok uzun tutmam ama bu yazım uzun.

Sabırla okuyunuz lütfen. Gazeteniz her zamanki gibi yenilenme gayretini hep sürdürdü. Vatandaşlarımızın duyarlı olduğu her konuya parmak basma haberdar etmeye daha süratli daha etkili gitmeye çalışacağız.

Pandeminin puntu kırılsın yaz dönemi başlasın istedik. Ve yaz aylarının başı pandeminin sonlarına yaklaşır gibiyiz.

İnşallah bundan sonra kapanma olmazda bizde işimize gücümüze bakarız…

Çünkü sorumluluğumuz arttı.

Ekip çalışması ile sayın okuyucularımıza sosyal medya takipçilerimize en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Tabiatıyla imkanlarımız nispetinde. Muhakkak hatalarımızda oluyordur. Bu konuda okuyucularımızın hoş görüsüne sığınıyoruz.

Evet sorumluluğumuz arttı…

Kiminle karşılaşsak "Abi bizim mahallede bir sorun var, Şöyle bir sıkıntı var, yazabilir misin?" diyor.

Hatta geceleri dahi arayanlar oluyor.

Taraf olanların dışındaki her eleştirinin iyi bir yaklaşım olduğunu düşünürüm.

Mizacım gereği de herkesin işini yapamasam da gönlünü almayı yeğlerim.

Taraf olanların biraz acımasız eleştirileri oluyor, biraz da şahsi bakış açıları nedeniyle yaptığı eleştirilerde insafsız bir noktaya taşınıyor.

Hatta böyle insanlar diyor ki yorumlarıma bakmıyorsun, cevap vermiyorsun, ilgilenmiyorsun diye sitem ediyorlar.

Aslında yorumları genelde değerlendiriyoruz ve yayınlamaya da çalışıyoruz.

Köşe yazılarımızda yılda bir çıkardığımız dergimizde, Seydişehir'e hizmet etmeye çalışıyoruz.

Maalesef bu pandemi birçok kesimle birlikte bizi de etkiledi.

İnşallah bu son kapanış olur.

Gazetemiz bu yeni dönem ile birlikte hepimiz için dolu dolu geçer.

Bu vesile ile sayın okuyucularımızın da öne çıkan taleplerini madde madde sayarak yetkililerin dikkatine sunmak istiyorum.

" Ağaçlandırma yapılan bölgelerde ve parklarda ağaçların sulama işinin aksatıldığı bu nedenle kurumaya başladığını dile getiren

vatandaşlarımız var. Belediye bu konuda elinden geleni yapıyor ancak sanırım yetişemiyor. Bazı gönüllü kuruluşlar ve şahıslar da ağaç dikiyor. Ancak ağaç dikmenin yanı sıra birde bakımına özen göstermeleri iyi olur." Artık yaz geliyor. Özellikle sulak bölgelerde, çay kenarlarındaki yerleşim yerlerinde sinekten dolayı şikâyet oluşmaya başladı. Bu konuda da Belediyemizin dikkatini çekmek istiyoruz. " Her yıl görkemli bir törenle anılan Mahmut Esat Efendi ve Tapu Kadastronun kuruluş yıl dönümü geçen yıl ve bu yıl pandemi dolayısıyla az katılım ve kısmi bir anma ile gerçekleşiyordu. Ancak bu seneki öyle cılız geçti ki bu konuda da vatandaşların Tapu İlçe Müdürlüğü'ne eleştirileri var. Memleketimizin en büyük değerlerinden olan Mahmut Esat Efendinin kurmuş olduğu Tapu Kadastronun böyle baştan sağma geçiştirilmesi eleştirisine bende katılıyorum. 

" Esnaf mağduriyeti ile ilgili çok talep geliyordu. Yalnız son günlerde Belediye ve hükümetin yaptığı yardımların yanında yapacağı yardımlarında bu konudaki eleştirileri yoğunluğunu azalttı. İnşallah esnafımıza vaat edilenlerde gerçekleşir.

" İşsizlikten bunalan vatandaşların gerek devlet yatırımları gerek Belediye hizmetleri konusunda iş sahası açılmasının öne alınması noktasında yoğun talepleri var. İnşallah pandemi döneminde bir daha kapanma olmazsa faaliyete geçen Belediye Termal Tesisleri ve inşaat yapım işleri tamamlanan özel sektör Termalin açılması, Organize sanayimizde yatırım yapacak sayıları fazla iş adamalarının biran evvel çalışmalarına başlaması, inanç turizmi, doğa turizmi ve çevre yolda yapımı devam eden Belediye ve özel sektör sosyal binaları ile bu konuda da yeterli olmasa da işsizliğin azalmasına yardımcı olur diye düşünüyorum. Tabi bu konu Toroslar Gazetesi olarak önemsediğimiz ve her fırsatta dile getirdiğimiz önemli bir husus"Umarız 2021 yılının ilk altı ayındaki kayıp günlerin aksine kalan altı ay hepimiz için bereketli geçer.

Çünkü herkes umudunu yaza bağladı…

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uğur DERELİ 2021-05-27 14:41:02

Ali bey , Yazınızı dikkatle okudum. Anlaşılan size halktan , halkın sesini duyurma noktasında ciddi talepler geliyor. Yazınızda bu sesi duyurma noktasında ki çabanız çok cılız olsa da , ucundan kıyısından mevcut yöneticilere çok naif eleştiriler ulaşmış gibi duruyor. Peki! Benim bir sorum olacak ; geri dönüşler oluyor mu ? Mesela sulama sıkıntısından bahsetmişsiniz! Şuan dikili ağaçlar kurumaya yüz tutmuş şekilde mi ? duruyor , yoksa bir aksiyon alındı mı ? Daha doğrusu taşıma su ile değirmen dönüyor mu ? Tüm yeşil alanları sulama da modern bir proje geliştiriliyor mu ? İşsizlik için bir çalışması var mı ? Yeni iş sahaları için projeler üretiyor mu ? 5000 bin yıl önce daha iyi durumda olan tarım – hayvancılık alanında Belediye’nin ve ilgili kurumların bir çalışması var mı ?