sol
sağğ
bilgi
sınav baner
Güncel (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 19.02.2015 - 07:02, Güncelleme: 19.02.2015 - 07:02

CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANINDAN ÖZGECAN ASLAN VE KADINA ŞİDDETE HAYIR MİTİNGİ

 

CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANINDAN ÖZGECAN ASLAN VE KADINA ŞİDDETE HAYIR MİTİNGİ

Seydişehir Atatürk Anıtı önünde bir araya Gelen Cumhuriyet Halk Partisi Konya İl Başkan Yardımcıları Bülent Ulutaş,Adnan Teke,Chp Konya Milletvekili Aday Adayı Ali Tekiş,Chp Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal ,Eğitim İş Seydişehir Şube Başkanı Nail Erol, Add Şube Başkanı Hüseyin İriilter ve halkın katılımları ile ?kadına şiddete? hayır mitingi düzenlediler.
Seydişehir Atatürk Anıtı önünde bir araya Gelen Cumhuriyet Halk Partisi Konya İl Başkan Yardımcıları Bülent Ulutaş,Adnan Teke,Chp Konya Milletvekili Aday Adayı Ali Tekiş,Chp Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal ,Eğitim İş Seydişehir Şube Başkanı Nail Erol, Add Şube Başkanı Hüseyin İriilter ve halkın katılımları ile “kadına şiddete” hayır mitingi düzenlediler.  Burada bir basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Yunus Uysal, şunları söyledi: “Ulusal kurtuluş mücadelesi ile emperyalizme baş kaldıran ülkemizi demokrasiyle tanıştıran,dünyanın bir çok ülkesinde yıllarca ,bir çok bedeller ödenerek elde edilen Türkiye’de ise  kadın haklarını kendi tercihi ile hukuk sistemimize alan, ümmet toplumundan ulus yaratan,demokratik,laik,sosyal hukuk devletini kuran CHP,nin tarihine ve temsil ettiği değerlere yönelik saldırıların hız kazandığı bu dönemde,bizler tarihi bir sorumlulukla yüz yüzeyiz. Partimiz emperyalist  kuşatmanın ayağı olan,12 eylül faşizminin  toplumsal yaşamımıza ,dayattığı muhafazakarlaşmanın yol açtığı olumsuz etkileri ,şanlı tarihinden devraldığı anti emperyalist tavır ile  aşacaktır. Yeter ki demokrasiyi özümseyelim ve yaşam biçimi haline getirelim. son 13 yılda önce  cumhuriyet kazanımlarını talan ettiler, sonra da, dindar toplum adı altında kindar toplum yarattılar. toplumu kadın erkek,  inanan inanmayan, alevi sunni gibi  bir güzel ayrıştırdılar. oturdukları yerden üreme organları ile  adalet dağıtan adalet yoksunları 13 yılda ahlaki değerleri yok ettiler diyerek sözlerine devam etti, 2002 de kadledilen kadın sayısı 66, 2009 un ilk 7 ayında bu rakam. 953  son 13 yıla baktığımızda  yüzde 1400 artış olmuştur.  güçlünün kanunları arkasına alarak,insanı yoksul çaresiz bıraktığı ülkede. gücü ,gücü yetene en kolayda en yakınında güçsüz gördüğü kadını kesip biçiyor.bizde demokratikleşiyoruz hem de ileri demokrasi deniyor.özge canın acısı yüreğimizdeyken İstanbul’da çöp konteynırında parçalanmış kadın cesedi bulunuyor.birileri de 45 milyon dolarlık gemiciği suya indiriyor,İnsanın değil mülkün temeli olan adalet, adalet değildir.                                                                                                                                                                                      Kadın cinayetlerinin artması,kadınların hak ve özgürlük mücadelesinde daha da bilinçlenip,sinmeden ezilmeden kendini meydanlara atması ve hak araması konusunda bilinçlendirmeliyiz..hükümeti sevenler ise AKP iktidarında emniyet güçleri daha iyi çalışıyor öldürülen kadınlar kayboldu diye unutulmuyor olaylar daha hızlı çözülüyor diye nutuk atıyorlar. devlet büyüklerimizin kadınlarla ilgili düşüncelerini hatırlayalım” diyerek sözlerine son verdi.                                                                                                                                  
Seydişehir Atatürk Anıtı önünde bir araya Gelen Cumhuriyet Halk Partisi Konya İl Başkan Yardımcıları Bülent Ulutaş,Adnan Teke,Chp Konya Milletvekili Aday Adayı Ali Tekiş,Chp Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal ,Eğitim İş Seydişehir Şube Başkanı Nail Erol, Add Şube Başkanı Hüseyin İriilter ve halkın katılımları ile ?kadına şiddete? hayır mitingi düzenlediler.

Seydişehir Atatürk Anıtı önünde bir araya Gelen Cumhuriyet Halk Partisi Konya İl Başkan Yardımcıları Bülent Ulutaş,Adnan Teke,Chp Konya Milletvekili Aday Adayı Ali Tekiş,Chp Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal ,Eğitim İş Seydişehir Şube Başkanı Nail Erol, Add Şube Başkanı Hüseyin İriilter ve halkın katılımları ile “kadına şiddete” hayır mitingi düzenlediler.

 Burada bir basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Yunus Uysal, şunları söyledi:

“Ulusal kurtuluş mücadelesi ile emperyalizme baş kaldıran ülkemizi demokrasiyle tanıştıran,dünyanın bir çok ülkesinde yıllarca ,bir çok bedeller ödenerek elde edilen Türkiye’de ise  kadın haklarını kendi tercihi ile hukuk sistemimize alan, ümmet toplumundan ulus yaratan,demokratik,laik,sosyal hukuk devletini kuran CHP,nin tarihine ve temsil ettiği değerlere yönelik saldırıların hız kazandığı bu dönemde,bizler tarihi bir sorumlulukla yüz yüzeyiz. Partimiz emperyalist  kuşatmanın ayağı olan,12 eylül faşizminin  toplumsal yaşamımıza ,dayattığı muhafazakarlaşmanın yol açtığı olumsuz etkileri ,şanlı tarihinden devraldığı anti emperyalist tavır ile  aşacaktır. Yeter ki demokrasiyi özümseyelim ve yaşam biçimi haline getirelim. son 13 yılda önce  cumhuriyet kazanımlarını talan ettiler, sonra da, dindar toplum adı altında kindar toplum yarattılar. toplumu kadın erkek,  inanan inanmayan, alevi sunni gibi  bir güzel ayrıştırdılar. oturdukları yerden üreme organları ile  adalet dağıtan adalet yoksunları 13 yılda ahlaki değerleri yok ettiler diyerek sözlerine devam etti,

2002 de kadledilen kadın sayısı 66, 2009 un ilk 7 ayında bu rakam. 953  son 13 yıla baktığımızda  yüzde 1400 artış olmuştur.

 güçlünün kanunları arkasına alarak,insanı yoksul çaresiz bıraktığı ülkede. gücü ,gücü yetene en kolayda en yakınında güçsüz gördüğü kadını kesip biçiyor.bizde demokratikleşiyoruz hem de ileri demokrasi deniyor.özge canın acısı yüreğimizdeyken İstanbul’da çöp konteynırında parçalanmış kadın cesedi bulunuyor.birileri de 45 milyon dolarlık gemiciği suya indiriyor,İnsanın değil mülkün temeli olan adalet, adalet değildir.                                                                                                                                                                                     

Kadın cinayetlerinin artması,kadınların hak ve özgürlük mücadelesinde daha da bilinçlenip,sinmeden ezilmeden kendini meydanlara atması ve hak araması konusunda bilinçlendirmeliyiz..hükümeti sevenler ise AKP iktidarında emniyet güçleri daha iyi çalışıyor öldürülen kadınlar kayboldu diye unutulmuyor olaylar daha hızlı çözülüyor diye nutuk atıyorlar. devlet büyüklerimizin kadınlarla ilgili düşüncelerini hatırlayalım” diyerek sözlerine son verdi.                                                                                                                                

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve toroslargazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.