BAŞKAN ALTAY 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Türkiye (STG) - SEYDİŞEHİR TOROSLAR GAZETESİ | 09.01.2024 - 14:12, Güncelleme: 09.01.2024 - 14:12
 

BAŞKAN ALTAY 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gazetecilik ahlak ve ilkelerini gönüllerine işleyerek, üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiren tüm gazetecilere teşekkür ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle tüm bir mesaj yayımladı. Başkan Altay’ın mesajı şöyle: “Gazetecilerimiz; bir taraftan haber alma hak ve hürriyetini sağlayarak demokrasimizin en temel süreçlerinden birini yerine getirirken, diğer taraftan kamuoyunu şeffaflık ve tarafsızlık ilkesiyle aydınlatarak son derece önemli ve meşakkatli bir görevi icra etmektedir. Asırlar boyu sosyal hayatımızın merkezinde yer alan gazetecilik mesleği; milletimizin değer ve hassasiyetlerine ışık tutarak, milli bilinç ve davranışlarımızı da en doğru şekilde inşa etmeye devam etmektedir. Özellikle köklü bir geçmişe sahip Konya basını; ilkeli, tarafsız, milli değerlerimizden asla taviz vermeden çalışarak sektörde herkesin gıpta ettiği bir duruş sergilemektedir. Bizler eser siyasetimizin en güzel örneklerini şehrimize kazandırırken, basın mensuplarımız da bu gayretlerimizi kamuoyu ile paylaşarak Konya’mızın yarınlara güçlü bir şekilde yürümesine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte gazetecilerimiz; 6 Şubat’ta asrın en büyük felaketiyle sarsıldığımız depremlerde, insanüstü bir gayretle çalışarak ve gelişmeleri halkımızla paylaşarak etkili bir iletişim ve koordinasyon imkânı oluşturmuştur. Yine, başta Gazze olmak üzere mazlum coğrafyaların dört bir noktasında canlarını tehlikeye atarak büyük bir özveri ile görev yapan gazetecilerimiz, yerel halkın acı ve gözyaşlarını dünyayla buluşturmuş, tüm insanlığın ortak vicdanı, ortak sesi olmuştur. Bu düşüncelerle gazetecilik ahlak ve ilkelerini gönüllerine işleyerek, üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiren tüm gazetecilerimize teşekkür ediyorum. Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete irtihal eden basın mensuplarımızı da rahmetle anıyorum.”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gazetecilik ahlak ve ilkelerini gönüllerine işleyerek, üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiren tüm gazetecilere teşekkür ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle tüm bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Gazetecilerimiz; bir taraftan haber alma hak ve hürriyetini sağlayarak demokrasimizin en temel süreçlerinden birini yerine getirirken, diğer taraftan kamuoyunu şeffaflık ve tarafsızlık ilkesiyle aydınlatarak son derece önemli ve meşakkatli bir görevi icra etmektedir.

Asırlar boyu sosyal hayatımızın merkezinde yer alan gazetecilik mesleği; milletimizin değer ve hassasiyetlerine ışık tutarak, milli bilinç ve davranışlarımızı da en doğru şekilde inşa etmeye devam etmektedir.

Özellikle köklü bir geçmişe sahip Konya basını; ilkeli, tarafsız, milli değerlerimizden asla taviz vermeden çalışarak sektörde herkesin gıpta ettiği bir duruş sergilemektedir.

Bizler eser siyasetimizin en güzel örneklerini şehrimize kazandırırken, basın mensuplarımız da bu gayretlerimizi kamuoyu ile paylaşarak Konya’mızın yarınlara güçlü bir şekilde yürümesine katkı sağlamaktadır.

Bununla birlikte gazetecilerimiz; 6 Şubat’ta asrın en büyük felaketiyle sarsıldığımız depremlerde, insanüstü bir gayretle çalışarak ve gelişmeleri halkımızla paylaşarak etkili bir iletişim ve koordinasyon imkânı oluşturmuştur.

Yine, başta Gazze olmak üzere mazlum coğrafyaların dört bir noktasında canlarını tehlikeye atarak büyük bir özveri ile görev yapan gazetecilerimiz, yerel halkın acı ve gözyaşlarını dünyayla buluşturmuş, tüm insanlığın ortak vicdanı, ortak sesi olmuştur.

Bu düşüncelerle gazetecilik ahlak ve ilkelerini gönüllerine işleyerek, üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiren tüm gazetecilerimize teşekkür ediyorum.

Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete irtihal eden basın mensuplarımızı da rahmetle anıyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve toroslargazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.