Güncel (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 21.05.2021 - 11:38, Güncelleme: 21.05.2021 - 11:38

“SEYDİŞEHİR HATIRASI” yayınlandı

 

“SEYDİŞEHİR HATIRASI” yayınlandı

“SEYDİŞEHİR HATIRASI” yayınlandı
Seydişehir’in tanınan Gazetecilerinden Hakkı Balcı’nın  “Seydişehir Hatırası” adlı kitabı yayınlandı. Çimke Yayınları tarafından basılan kitap, Seydişehir’in Folklor kitabı olması yönüyle önem arz ediyor. Hakkı Balcı, Seydişehir Hatırası’nı ilk olarak kitabın editörü Ercan Arslan ve Osman Tüfekçi ile birlikte  Seydişehir’in kültür abidesi Bahattin Paslı’ya evine götürerek imzaladı. Daha sonra şehrin duayenlerinden Tevfik Tatlı’yı ziyaret ederek takdim ettiler. “Seydişehir Hatırası”nda neler var? Kitap; “Tarihçe, Coğrafi konum, Seydişehir’in adı nasıl verildi?, Seydişehir Tarihinde Üç Figür, Osmanlı’dan Günümüze Kaymakamlar ve Belediye Başkanları, Şehitlerimiz, Seydişehir Sözlüğü, Seydişehir’de Âdet, Kıyafet, Yiyecek İçecek ve Yer Adları, Seydişehir’e Özgü Sözler, Dualar ve Beddualar, Seydişehir Türküleri, Seydişehir Manileri, Seydişehir Musıki Derneği, Seydişehir’e Özgü Gelenekler (Ürüsümler),Seydişehir Yemekleri, Seydişehir’de Oynanan Oyunlar, Halk Hekimliği-Tedavi Yöntemleri ve Batıl İnançlar, Seydişehir’de İmece Kültürü, Seydişehir Evleri, El Sanatları, Seydişehir’de Sinema ve Tiyatro, Seydişehir’de Çarşı ve Pazar, Seydişehir’de Lakaplar, Seydişehir’de Efsaneler, Köy ve kasabaların Kuruluş Efsaneleri ve Adlarının Nasıl Verildiği, Seydişehir’de Meslekler, Eti Alimünyum ve Seydişehir, Kültür Aktörlerimiz, Seydişehir Milletvekilleri, Seydişehir’de Basın, Seydişehir Yörükleri, Değirmenci Mahallesi Sakinleri, Seydişehir’de Etkinlikler ve Spor, Seydişehir Turizm Haritası, Seydişehir’de Eğitim Öğretim, Seydişehir 2021, Bunları Biliyor musunuz?, Seydişehir Kitaplığı, Seydişehir Fotoğraf Albümü, Kaynaklar ve Son Söz” ana başlıklarından oluşmakta. “Seydişehir Hatırası” 490 sayfadan oluşan, konuları fotoğraflarla ve belgelerle zenginleştirilmiş hacimli bir eser. Eseri adlandıran, yani “Seydişehir Hatırası” ismini koyan ve kapak resmini tasarlayan Seydişehir’in Dünya çapındaki değeri Mimar, Karikatürist Ahmet Öztürklevent tir. Kitabın Editörlüğünü ise Tarihçi Ercan Arslan ve Ahmet Aka yapmıştır. Logo çalışması ise Şamil Taşçı tarafından yapılmıştır.  Gazeteci Hakkı Balcı önümüzdeki günlerde kitabının tanıtımını yapmak, Seydişehirliler ve kitapseverlerle buluşmak üzere bir imza günü düzenleyeceğini ifade etti. Biz de Seydişehir Basını olarak Sayın Balcı’ya kitabının hayırlı uğurlu olmasını diler, Seydişehir’e böyle bir eser kazandırdığı için teşekkür ederiz.
“SEYDİŞEHİR HATIRASI” yayınlandı

Seydişehir’in tanınan Gazetecilerinden Hakkı Balcı’nın  “Seydişehir Hatırası” adlı kitabı yayınlandı. Çimke Yayınları tarafından basılan kitap, Seydişehir’in Folklor kitabı olması yönüyle önem arz ediyor.

Hakkı Balcı, Seydişehir Hatırası’nı ilk olarak kitabın editörü Ercan Arslan ve Osman Tüfekçi ile birlikte  Seydişehir’in kültür abidesi Bahattin Paslı’ya evine götürerek imzaladı. Daha sonra şehrin duayenlerinden Tevfik Tatlı’yı ziyaret ederek takdim ettiler.

“Seydişehir Hatırası”nda neler var?

Kitap; “Tarihçe, Coğrafi konum, Seydişehir’in adı nasıl verildi?, Seydişehir Tarihinde Üç Figür, Osmanlı’dan Günümüze Kaymakamlar ve Belediye Başkanları, Şehitlerimiz, Seydişehir Sözlüğü, Seydişehir’de Âdet, Kıyafet, Yiyecek İçecek ve Yer Adları, Seydişehir’e Özgü Sözler, Dualar ve Beddualar, Seydişehir Türküleri, Seydişehir Manileri, Seydişehir Musıki Derneği, Seydişehir’e Özgü Gelenekler (Ürüsümler),Seydişehir Yemekleri, Seydişehir’de Oynanan Oyunlar, Halk Hekimliği-Tedavi Yöntemleri ve Batıl İnançlar, Seydişehir’de İmece Kültürü, Seydişehir Evleri, El Sanatları, Seydişehir’de Sinema ve Tiyatro, Seydişehir’de Çarşı ve Pazar, Seydişehir’de Lakaplar, Seydişehir’de Efsaneler, Köy ve kasabaların Kuruluş Efsaneleri ve Adlarının Nasıl Verildiği, Seydişehir’de Meslekler, Eti Alimünyum ve Seydişehir, Kültür Aktörlerimiz, Seydişehir Milletvekilleri, Seydişehir’de Basın, Seydişehir Yörükleri, Değirmenci Mahallesi Sakinleri, Seydişehir’de Etkinlikler ve Spor, Seydişehir Turizm Haritası, Seydişehir’de Eğitim Öğretim, Seydişehir 2021, Bunları Biliyor musunuz?, Seydişehir Kitaplığı, Seydişehir Fotoğraf Albümü, Kaynaklar ve Son Söz” ana başlıklarından oluşmakta.

“Seydişehir Hatırası” 490 sayfadan oluşan, konuları fotoğraflarla ve belgelerle zenginleştirilmiş hacimli bir eser. Eseri adlandıran, yani “Seydişehir Hatırası” ismini koyan ve kapak resmini tasarlayan Seydişehir’in Dünya çapındaki değeri Mimar, Karikatürist Ahmet Öztürklevent tir. Kitabın Editörlüğünü ise Tarihçi Ercan Arslan ve Ahmet Aka yapmıştır. Logo çalışması ise Şamil Taşçı tarafından yapılmıştır. 

Gazeteci Hakkı Balcı önümüzdeki günlerde kitabının tanıtımını yapmak, Seydişehirliler ve kitapseverlerle buluşmak üzere bir imza günü düzenleyeceğini ifade etti. Biz de Seydişehir Basını olarak Sayın Balcı’ya kitabının hayırlı uğurlu olmasını diler, Seydişehir’e böyle bir eser kazandırdığı için teşekkür ederiz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve toroslargazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.