Güncel (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.10.2021 - 02:02, Güncelleme: 17.10.2021 - 02:02

GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

 

GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
Ülkenin kalkınması ve gelişmesinde büyük rol oynayacak olan gençler için Seydişehir Belediyesi imkanlarını seferber ediyor. Gençlerin daha iyi şartlarda eğitim alması, mesleki ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gençlere büyük önem verdiklerini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her şartta tüm gençlerin yanında olduklarını söyledi. Eğitim öğretime devam eden gençlerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini de belirten Başkan Tutal, bugüne kadar birçok projeyi gençlerin hizmetine sunduklarını belirtti.  Gençlik Merkezleri, Kültür Sanat Evleri, kariyer planlaması desteği, gençlerin istihdamına yönelik çalışmalar, gençlerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmesi amacıyla kitap fuarları, sosyal destek gibi birçok konuda gençlere destek verdiklerini belirten Başkan Tutal, “şehirleri inşa ederken nesilleri de ihya etmeyi unutmuyoruz. Gençlerimizin eğitimlerine, kariyer planlamalarına, sağlıklı gelişimlerine destek olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda bu şiar ile hareket ederek gençlerimizin her alanda doğrudan gelişimine katkı sağlamak amacıyla Gençlik Merkezimizi, Kültür Sanat Evimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm gençlerimizin bu mekanlarımızı etkin kullanmasını temenni ediyorum” dedi. Gençlerin ahlaki ve mesleki gelişimlerine kültürel ve sosyal anlamda destek olduklarını belirten Başkan Tutal “Fiziki yatırımlarımızın yanında kültürel ve sosyal çalışmalarımızla da gençlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz kitap fuarlarıyla birlikte onlarca yazarımızı gençlerimizle buluşturduk, buluşturmaya da devam edeceğiz. Bunun yanında gençlerimizin sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlerimizin sıklıkla kullandığı spor salonlarımızı modernize ettik ve daha işlevsel hale getirdik. Okullarımızda bulunan sportif alanlarımızın modernizasyonunu sağladık, faaliyet alanlarını geliştirdik. Birçok mahallemizde yeni spor tesisleri kazandırdık. Tüm fiziki yatırımlarımızın yanında gençlerimizin sosyal sorunlarıyla da ilgilenmeye, onların kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya da gayret ediyoruz. İlçemize kazandırılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile birlikte bu sorunlarla da daha etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca gençlerimizin kariyer planlamasını daha sağlıklı gerçekleştirebilmesi ve daha iyi yerlerde istihdam edilebilmesi amacıyla kurumumuz bünyesinde hizmete sunduğumuz Kariyer ve İstihdam Merkezi projemizle de gençlerimizi destekliyoruz. Gençlerimiz için konferanslar, tiyatrolar, şölenler, sportif turnuvalar ve eğitim kampları düzenledik. Onların sorunlarıyla ilgilenmek ve yanlarında olabilmek bizlerin en asli görevleri arasında yer almaktadır. Hangi konuda olursa olsun, gençlerimiz tüm dertlerini, sorunlarını, isteklerini bizlere ulaştırabilirler. Her biriyle ayrı ayrı ilgilenmek için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.          
GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Ülkenin kalkınması ve gelişmesinde büyük rol oynayacak olan gençler için Seydişehir Belediyesi imkanlarını seferber ediyor.

Gençlerin daha iyi şartlarda eğitim alması, mesleki ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gençlere büyük önem verdiklerini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her şartta tüm gençlerin yanında olduklarını söyledi.

Eğitim öğretime devam eden gençlerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini de belirten Başkan Tutal, bugüne kadar birçok projeyi gençlerin hizmetine sunduklarını belirtti.

 Gençlik Merkezleri, Kültür Sanat Evleri, kariyer planlaması desteği, gençlerin istihdamına yönelik çalışmalar, gençlerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmesi amacıyla kitap fuarları, sosyal destek gibi birçok konuda gençlere destek verdiklerini belirten Başkan Tutal, “şehirleri inşa ederken nesilleri de ihya etmeyi unutmuyoruz. Gençlerimizin eğitimlerine, kariyer planlamalarına, sağlıklı gelişimlerine destek olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda bu şiar ile hareket ederek gençlerimizin her alanda doğrudan gelişimine katkı sağlamak amacıyla Gençlik Merkezimizi, Kültür Sanat Evimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm gençlerimizin bu mekanlarımızı etkin kullanmasını temenni ediyorum” dedi.

Gençlerin ahlaki ve mesleki gelişimlerine kültürel ve sosyal anlamda destek olduklarını belirten Başkan Tutal “Fiziki yatırımlarımızın yanında kültürel ve sosyal çalışmalarımızla da gençlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz kitap fuarlarıyla birlikte onlarca yazarımızı gençlerimizle buluşturduk, buluşturmaya da devam edeceğiz. Bunun yanında gençlerimizin sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlerimizin sıklıkla kullandığı spor salonlarımızı modernize ettik ve daha işlevsel hale getirdik. Okullarımızda bulunan sportif alanlarımızın modernizasyonunu sağladık, faaliyet alanlarını geliştirdik. Birçok mahallemizde yeni spor tesisleri kazandırdık. Tüm fiziki yatırımlarımızın yanında gençlerimizin sosyal sorunlarıyla da ilgilenmeye, onların kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya da gayret ediyoruz. İlçemize kazandırılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile birlikte bu sorunlarla da daha etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca gençlerimizin kariyer planlamasını daha sağlıklı gerçekleştirebilmesi ve daha iyi yerlerde istihdam edilebilmesi amacıyla kurumumuz bünyesinde hizmete sunduğumuz Kariyer ve İstihdam Merkezi projemizle de gençlerimizi destekliyoruz. Gençlerimiz için konferanslar, tiyatrolar, şölenler, sportif turnuvalar ve eğitim kampları düzenledik. Onların sorunlarıyla ilgilenmek ve yanlarında olabilmek bizlerin en asli görevleri arasında yer almaktadır. Hangi konuda olursa olsun, gençlerimiz tüm dertlerini, sorunlarını, isteklerini bizlere ulaştırabilirler. Her biriyle ayrı ayrı ilgilenmek için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve toroslargazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.