Güncel (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 01.01.2021 - 10:05, Güncelleme: 01.01.2021 - 10:05

ORHAN ÖZEL 'DEN YENİ YIL MESAJI

 

ORHAN ÖZEL 'DEN YENİ YIL MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Özel 2021 yılına girmemiz dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Özel Mesajında şu görüşlere yer verdi :
Vatandaşların 2020'de can ve geçim derdine düştüğünü ileri süren Özel, "2020, tüm dünya ve ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Milletimiz, bir yandan Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken, bir yandan da deprem, sel baskını, kuraklık gibi doğal olaylaryaşarken, diğer yandan da siyasi iktidarın kötü yönetiminden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kaldı. 2020 yılında daha da yoksullaşan halkımız, adeta can ve geçim derdi arasına sıkıştırıldı." görüşünü savundu. Ülkemiz, özellikle son yıllarda çok kötü yönetilmeye başlandı. Tek adam rejimi yüzünden halkımız sorunlarını iletecek merci bulamaz oldu. İşsiz, yoksul, esnaf, ve öğrenciler  adeta bunaldılar. Hükümet, ülkenin kaynaklarını birkaç zengin müteahhide akıtırken, Pandemi nedeni ile işyerini kapatan esnafımız ve özellikle buralarda hizmet sektöründe çalışan gariban işçilerimiz resmen kaderine terk edildi. Genç Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları yüzde otuzlara yükseldi. Uzaktan eğitim denilen ucube sistemle Fakir ve çok çocuklu ailelerimizin çocukları sisteme erişememeleri nedeni ile eşitsizliklere ve büyük kayıplara uğramaktadırlar. Korkarım ki bu yıllar gençlik açısından tarihe kayıp yıllar olarak geçecektir.  Yurttaşlarımız böyle derin sorunlarla uğraşırken, En yakınlarında dertlerine çare olmaya  çalışan belediyelerimiz de maalesef merkezi hükümet tarafından engellenmek istenmiştir. Ancak Halkımızın CHP li başkanlarımıza olan inancı ve vatandaş dayanışması, öyle ileri boyutlara ulaştı ki bu darlık ve yoklukta; zor durumdaki halkımızın imdadına adeta hızır gibi yetişmişlerdir. Maalesef bizler de yaşadığımız bu güzel şehirde bu  gayretleri hiç göremedik. Belediyemiz birkaç göstermelik olay dışında, zor durumda olan kesimlere ve esnafımıza ulaşmak için hiçbir çaba içerisinde olmadılar. Zorluk içerisinde olanlara bir kez olsun dertleri sorulmadı.   Halkımızın bugün için en önemli ihtiyacı. Aş, iş, ekmek, liyakat, eşitlik, şeffaflık, hak, hukuk ve adalettir. Bunların sağlanması durumunda yurttaşlarımızın yüzü gülecektir. Buda ancak ülkemizin tek adam rejiminden kurtulup, herkesin kendini rahatlıkla ifade edebileceği güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi ile mümkün olacaktır. Temennim Genel ve yerel yönetimlerin 2020 yılında yaşanılan olumsuzluklardan ders çıkarıp, halkına ve sorunlara odaklanmasıdır.  Bu duygularla 2021 yılının ülkemize ve Seydişehirli hemşerilerimize, sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Saygı ve sevgilerimle 
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Özel 2021 yılına girmemiz dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Özel Mesajında şu görüşlere yer verdi :

Vatandaşların 2020'de can ve geçim derdine düştüğünü ileri süren Özel, "2020, tüm dünya ve ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Milletimiz, bir yandan Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken, bir yandan da deprem, sel baskını, kuraklık gibi doğal olaylaryaşarken, diğer yandan da siyasi iktidarın kötü yönetiminden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kaldı. 2020 yılında daha da yoksullaşan halkımız, adeta can ve geçim derdi arasına sıkıştırıldı." görüşünü savundu. Ülkemiz, özellikle son yıllarda çok kötü yönetilmeye başlandı. Tek adam rejimi yüzünden halkımız sorunlarını iletecek merci bulamaz oldu. İşsiz, yoksul, esnaf, ve öğrenciler  adeta bunaldılar. Hükümet, ülkenin kaynaklarını birkaç zengin müteahhide akıtırken, Pandemi nedeni ile işyerini kapatan esnafımız ve özellikle buralarda hizmet sektöründe çalışan gariban işçilerimiz resmen kaderine terk edildi. Genç Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları yüzde otuzlara yükseldi. Uzaktan eğitim denilen ucube sistemle Fakir ve çok çocuklu ailelerimizin çocukları sisteme erişememeleri nedeni ile eşitsizliklere ve büyük kayıplara uğramaktadırlar. Korkarım ki bu yıllar gençlik açısından tarihe kayıp yıllar olarak geçecektir. 

Yurttaşlarımız böyle derin sorunlarla uğraşırken, En yakınlarında dertlerine çare olmaya  çalışan belediyelerimiz de maalesef merkezi hükümet tarafından engellenmek istenmiştir. Ancak Halkımızın CHP li başkanlarımıza olan inancı ve vatandaş dayanışması, öyle ileri boyutlara ulaştı ki bu darlık ve yoklukta; zor durumdaki halkımızın imdadına adeta hızır gibi yetişmişlerdir. Maalesef bizler de yaşadığımız bu güzel şehirde bu  gayretleri hiç göremedik. Belediyemiz birkaç göstermelik olay dışında, zor durumda olan kesimlere ve esnafımıza ulaşmak için hiçbir çaba içerisinde olmadılar. Zorluk içerisinde olanlara bir kez olsun dertleri sorulmadı.  

Halkımızın bugün için en önemli ihtiyacı. Aş, iş, ekmek, liyakat, eşitlik, şeffaflık, hak, hukuk ve adalettir. Bunların sağlanması durumunda yurttaşlarımızın yüzü gülecektir. Buda ancak ülkemizin tek adam rejiminden kurtulup, herkesin kendini rahatlıkla ifade edebileceği güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi ile mümkün olacaktır. Temennim Genel ve yerel yönetimlerin 2020 yılında yaşanılan olumsuzluklardan ders çıkarıp, halkına ve sorunlara odaklanmasıdır. 

Bu duygularla 2021 yılının ülkemize ve Seydişehirli hemşerilerimize, sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Saygı ve sevgilerimle 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve toroslargazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.